Parashikimi i motit për ditën e nesërme, e mërkurë 17 shkurt

185

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Në orët e mëngjesit ngrica të forta përgjatë akseve rrugore.
Era nga Veriperëndimi-Jugperëndimi 2-10m/s.
Deti forca 2-3 ballë.
Temperaturat parashikohen në:
Zonat malore -10 deri në 2°C
Zonat e ulëta -5 deri në 11°C
Zonat bregdetare -1 deri në 12°C