Parashikimi i motit për ditën e nesërme, 30 gusht 2020! A do të jetë një ditë “plazhi”?

31

o kalon kështu një ditë tjetër e kthjellët dhe e nxehtë, kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdet.

Dita e fundit e kësaj jave, e diela 30 gusht, parashikohet përgjithësisht me diell e vranësira të lehta kalimtare.

Era, do të fryjë juglindje e veriperëndim e lehtë në tokë.

Në të gjithë vijën bregdetare era përkohësisht do të fitojë shpejtësi mesatare në mesditë.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 17°C deri në 30°C zonat e ulëta 18°C deri në 37°C zonat bregdetare 20°C deri në 34°C