Parandaluesi më i mirë i gripit dhe virozave është ky frut i stinës!

37

Tani që po i afrohemi stinës së ftohtë dhe disa qytetarë bëjnë vaksinën kundër gripit për të qenë të mbrojtur nga virozat, por sidomos nga koronavirusi, të gjithë kemi nevojë për imunitet më të fortë. Megjithatë, ka një mënyrë më natyrale për të parandaluar gripin dhe virozat. Është fruti i stinës, lëngu i të cilit ndihmon për të përforcuar imunitetin. Shega njihet si një frutat e pasura me vitaminë C dhe antioksidantë, shumë të rëndësishme për t’u mbrojtur nga viruset.

 

 

Në treg mund të gjeni shtrydhëse shege, por edhe nëse e konsumoni me kokrra, përfitimet do të vijnë njëlloj.

Stina e ftohtë nuk sjell vetëm viruset, por dhe mbrojtësit natyralë. Shega është mbretëresha e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here