13 C
Tirana
Saturday, October 31, 2020

Në këtë vend të botës, sanitaret paguhen nga 5000-8000 dollarë!

Sanitarët apo pastrueset në Japoni quhen "inxhinjerë shëndetësorë" dhe kanë një rrogë prej 5000-8000 dollarësh në muaj. Ndërkohë që një pastruese duhet t’i nënshtrohet testeve...
More

  Parashikimi i motit për ditën e premte e të shtunë!

  SH.M.U informon se për ditën e nesërme moti në orët e para të mëngjesit do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me...

  Është e vërtetë! Njëra anë e fytyrës është më tërheqëse se tjetra! Ja studimi

  Përdoruesit e Instagram-it, kalojnë mbi 5 orë në javë (48 minuta në ditë), duke bërë selfie. Zakonisht, 7 selfie bëhen për secilën ''shkrepje perfekte’’, që më...

  E rëndë në Sarandë, 15 vjeçarët përleshen me thika, njëri ndër ta përfundon në spital

  Më datë 29.10.2020, rreth orës 15:00, në urgjencën e spitalit të Sarandës, është paraqitur për ndihmë mjekësore shtetasi K. T., 15 vjeç, banues në...

  Zjarr në një pallat në Durrës, zbulohet shkaku

  Një zjarr i madh ka pëfshirë në orët e mbrëmjes një pallat në Durrës, pranë policisë. Bëhet e ditur nga hetimet paraprake se shkak i zjarrit...

  Lajmi i Fundit

  Përmet, zhduket prej gjashtë ditësh adoleshenti

  Një 17-vjeçar në fshatin Beqaraj të Përmetit është zhdukur prej 6 ditësh. Largimi i adoleshentit nga banesa është bërë i ditur me 30 tetor, pasi...

  Kosovë, kancelari austriak Sebastian Kurz pritet të mbërrijë sot

  Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz mbrëmjen e sotme pritet të arrijë në Kosovë, për një takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, si dhe...

  Fatkeqsitë natyrore, 7 milionë italianë të rrezikuar

  Italia është një nga 10 vendet e botës më të goditurat nga tërmetet, përmbytjet, moti i keq e i nxehti. 7 milionë italianë jetojnë në...

  Vrasja e Kacifas, nesër trupi i kthehet familjes

  Avokati i familjes së 35-vjeçarit Konstantinos Kacifas që u vra gjatë sulmit mbi policinë shqiptare ka folur për mediat greke. Ai ka deklaruar se...

  Në Mexico City mbërrijnë emigrantët e parë, në kërkim të Amerikës

  Kanë mbërritur në Mexico City emigrantët e parë që udhëtojnë përmes Meksikës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rreth 450 persona, kryesisht burra dhe...

  Kontrolli i tatimeve mbi 4 mijë biznese, vendosen 45 milionë lekë gjoba

  Drejtoria e Hetimit Tatimor, pas një plani operacional të zbatuar në Tiranë, Fier, Durrës, Elbasan, Korçë, Shkodër, Berat, Lezhë, Gjirokastër, Vlorë, Kukës, Dibër, Sarandë,...

  Itali, kapet me drogë çifti shqiptar

  Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh në Aviano të kapur me kokainë. Siç raportojnë mediat italiane të arrestuarit janë Aleksandër Zhava,29 vjeç dhe Lisa...

  Lip fillers, informacioni që duhet të dini nga mjeku ekspert David Cangello

  Me një influencë të madhe nga yjet e Hollywood dhe të Instagramit duket se të gjitha vajzat po tundohen gjithnjë e më shumë nga...

  Pse nuk duhet të shqetësoheni më për lidhjen e celularëve me sëmundjet kanceroze

  Shqetësimet nëse celularët mund të shkaktojnë sëmundje të rrezikshme kanceroze kanë qarkulluar për vite me rradhë. Çështja është ngritur përsëri, pasi hulumtuesit qeveritarë kanë...

  McLaren prezanton uniken Speedtail 2019, modeli më i shpejtë dhe i fuqishëm

  Një makinë si asnjë tjetër. Një bashkim i pastër i shkencës dhe artit në formë automobilistike. Speedtail është makina më e efektshme aerodinamike dhe...

  Arti i thjeshtë i ëmbëlsirave, receta klasike e tiramisusë

  Ëmbëlsirat mbeten gjithnjë një zgjedhje e dashur për këdo dhë për të gjithë ata që janë preferues të tiramisusë, ju sjellim këtë herë recetën...

  Shën Petersburg, shtëpia e re e ndërtesës më të lartë në Evropë

  Rusia njihet tashmë si vendi që po ecën përpara me projekte të mëdha të ndërtimit dhe infrastrukturës të mbështetura nga shteti,linja të larta hekurudhore...