13 C
Tirana
Tuesday, September 22, 2020

Donte të vinte në lojë policët, moderatori kosovar përfundon në pranga/EMRI

Sadri Imeri gazetari i emisionit “Kojshia Show” ka përfunduar në pranga nga Policia e Kosovës. Moderatori njihet për kamerat e tij të fshehta ku vendos...
More

  OFL në Elbasan, u dërgon formularin e vetëdeklarimit 5 personave/EMRAT

  Pesë persona nga Elbasani, të dënuar për drogë, prostitucion dhe pjesë e organizatave kriminale, dyshohet se pasurinë e krijuar, e kanë vënë si fryt...

  Horoskopi i ditës së nesërme, e hënë 21 shtator 2020! A do të nisë java mbarë?

  Dashi Ditë pozitive për dashurinë. Nëse doni të takoni njerëz ose të shoqëroheni me ta, kjo është koha e duhur. Sa i përket punës, mundësi...

  Të detyrosh fëmijën të thotë “Më fal!” është e gabuar! Ja pse

  Prindërit duan që fëmijët të jenë të sjellshëm dhe të dinë të mbjanë përgjegjësi për veprimet e tyre. Të kërkosh falje zë një vend...

  Aksident në aksin rrugor Shkodër-Han i Hotit, një e re humb jetën

  Një aksident me pasojë vdekjen e një të reje është regjistruar në aksin rrugor ShkodNjë makinë e drejtuar nga Emirjan Delaj rreth 30 vjeç,...

  Lajmi i Fundit

  Lezhë, familja që jeton në varfëri ekstreme

  Familja Osmani nga Lezha është e përbërë prej gjashtë antarësh, të cilë jetojnë në një dhomë të vetme. Kjo dhomë për ta është gjithcka...

  Shkodër, Ramush Haradinaj homazhe tek busti i Isa Boletinit

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, kreu sot një vizitë në qytetin e Shkodrës. Së bashku me kryebashkiaken Voltana Ademi, ai vendosi kurora tek busti...

  SHBA, humbin jetën gjashtë fëmijë si pasojë e një virusi

  Një virus, i përhapur në një qendër kujdesi mjekësor në New Jersey të SHBA, u ka marrë jetën 6 fëmijëve si dhe ka infektuar...

  Tendenca e flokëve këtë sezon, kombinojini me verën

  Me ardhjen e çdo stine vijnë së bashku edhe trendet e reja për të na dhënë një pamje krejt ndryshe. Kur flasim për ndryshim...

  Greqi, arrestohet ish-ministri i mbrojtjes së bashku me bashkëshorten

  Gjatë mbrëmjes së kaluar policia greke, ka arrestuar ish-ministrin e mbrojtes Janis Papantonio sëbashku me bashkëshorten e tij Stavrula Kuraku. Çifti Papantonio akuzohet për korrupsion...

  SHBA, Trump: Vrasja e gazetarit Khashoggi, maskimi më i keq në histori

  Presidenti amerikan Donald Trump e ka konsideruar përgjigjen e Arabisë Saudite për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi si "mbulimin më të keq ndonjëherë" të...

  Futboll, Tirana pezullon sërish Ngo

  Nxehen gjakrat tek bardheblutë. Majkëll Ngo përjashtohet për herë të dytë brenda një jave nga stërvitja, duke rrezikuar pezullimin afatgjatë. Pas debatit të mëparshëm me...

  Tiranë, vdes në paraburgim një i ndaluar

  Një i paraburgosur ka ndërruar jetë orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, në dhomat e Komisariatit Nr. 3 në kryeqytet. Sipas raportimeve...

  Ronaldo, orë me vlerë mbi 2 milion euro

  Cristiano Ronaldo, futbollisti me famë botërore, mban në dorë një orë me diamant me vlerë 2 milion euro. Ky detaj i ra në sy fotografëve...

  Fier, aksident i rëndë rrugor, përplaset për vdekje 45-vjeçari

  Një 45-vjeçar humbi jetën mbrëmjen e kaluar si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Fier-Vlorë. Sipas të dhënave zyrtare, specialistët e Sektorit të Qarkullimit...

  Ja cilat janë shenjat e para të kancerit të gjirit

  Muaji tetor  është edhe muaji i sensibilizimit ndaj kancerit të gjirit. Ky muaj është emëruar si i tillë me qëllim të vetëdijësimit të grave...

  Detajet e para të fejesës : Cfarë veshje zgjodhi Armina Mevlani

  Blogerja e njohur shqiptare Armina Mevlani kurorëzoi këto ditë lidhjen e përfolur me Shkëlzen Berishën, në një ceremoni intime me familjarët dhe miqtë e...