13 C
Tirana
Saturday, August 15, 2020

Në burg për vjedhjen e Lamborghinit, gabimi që bënë autoritetet me shtetasin kosovar

Policia dha para disa ditësh njoftimin se një 36 vjeçar nga Kosova ishte ndaluar pasi dyshohej se kishte vjedhur një makinë luksoze në Lamborghini. Shtetasi...
More

  Në kërkim të partnerit perfekt, 5 gjërat që i bëjnë femrat të bien në dashuri me një mashkull

  Disa prej nesh preferojnë dhe pëlqejnë gjëra të ndryshme. Sipas studimeve shkencore, disa gjëra që ne i konsiderojmë tërheqëse, krijojnë edhe më shumë se...

  Zbulohet identiteti i të riut nga Durrësi që u vetëvra në spitalin COVID2/EMRI+FOTO

  Një ngjarje tragjike tronditi Shqipërinë ditën e sotme ku një i ri u vetëhodh nga dritarja e dhomës së tij në spitalin "Shefqet Ndroqi"...

  Horoskopi për ditën e nesërme, 14 gusht 2020! A do të jetë një ditë e mbarë?

  Dashi Kjo ditë mund të jetë vërtetë e bukur, nëse keni njeriun e duhur në krahë. Ndonjë problem mund të hasni me të lindurit e...

  Nëse nuk ke fat në dashuri, këto mund të jenë 8 arsyet pse marrdhëniet e tua nuk funksionojnë

  Nuk ke fat në dashuri? Ndoshta problemi je ti dhe po ti mund të jesh zgjidhja. Këtu janë tetë arsye pse nuk po funksionon...

  Lajmi i Fundit

  Shtatë trendet e çantave këtë fundvjeshtë

  Nga çantat me dizenjo pellushi, të voglat e strukturuara si një kuti mjaft e këndshme, me logo e deri tek ato të mëdhat tip...

  Tiranë, ARRSH: Unaza e Madhe prek 317 objekte

  Kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro, deklaroi paraditen e së hënës se ndërtimi i “Unazës së Madhe” në Tiranë do të shoqërohet me...

  Tiranë, gjen. Sandër Lleshi emërohet zëvëndësministër i brendshëm

  Pasi nuk ka marrë miratimin e Presidentit të Republikës për ta emëruar në detyrën e ministrit të brendshëm, kryeministri Edi Rama i beson gjen....

  Takimi Rama-Meta, Kryeministria: Bisedimet do të vazhdojnë

  Pas përfundimit të takimit të kreut të qeverisë Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta,mbrëmjen e djeshme, deklarata e parë zyrtare ka ardhur nga Kryeministria. Kryeministria...

  Gjirokastër, kapet me dokumenta false në kakavijë, prangoset 25-vjeçari

  Një 25-vjeçar ka përfunduar në pranga ditën e sotme teksa është munduar të kalojë kufirin me dokumenta false. Pas kotrolleve të bëra nga autoritete përkatëse...

  Ilaçet e rreme që po ju rrezikojnë jetën

  Në fund të vitit 2012, 60 njerëz vdiqën në dy qytete në Pakistan pas shurupit të kollës që e pinë për t'u qetësuar nga...

  Përmet, zhduket prej gjashtë ditësh adoleshenti

  Një 17-vjeçar në fshatin Beqaraj të Përmetit është zhdukur prej 6 ditësh. Largimi i adoleshentit nga banesa është bërë i ditur me 30 tetor, pasi...

  Kosovë, kancelari austriak Sebastian Kurz pritet të mbërrijë sot

  Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz mbrëmjen e sotme pritet të arrijë në Kosovë, për një takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, si dhe...

  Fatkeqsitë natyrore, 7 milionë italianë të rrezikuar

  Italia është një nga 10 vendet e botës më të goditurat nga tërmetet, përmbytjet, moti i keq e i nxehti. 7 milionë italianë jetojnë në...

  Vrasja e Kacifas, nesër trupi i kthehet familjes

  Avokati i familjes së 35-vjeçarit Konstantinos Kacifas që u vra gjatë sulmit mbi policinë shqiptare ka folur për mediat greke. Ai ka deklaruar se...

  Në Mexico City mbërrijnë emigrantët e parë, në kërkim të Amerikës

  Kanë mbërritur në Mexico City emigrantët e parë që udhëtojnë përmes Meksikës për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rreth 450 persona, kryesisht burra dhe...

  Kontrolli i tatimeve mbi 4 mijë biznese, vendosen 45 milionë lekë gjoba

  Drejtoria e Hetimit Tatimor, pas një plani operacional të zbatuar në Tiranë, Fier, Durrës, Elbasan, Korçë, Shkodër, Berat, Lezhë, Gjirokastër, Vlorë, Kukës, Dibër, Sarandë,...