Opozita mobilizohet për protestën e radhës

0
1

Ministrija e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pas deklaratës së Metës ku tha se Presidenti është zgjedhur nga një Parlament legjitimin dhe se ai i takon Republikës.

Në një postim në Twitter, Spiropali tha se Meta e ka humbur të drejtën për të qëndruar në zyrë sepse po i shërben Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, e jo Republikës.

“Zoti Meta, jemi dakord me ju “Shqipëria është Republikë. Presidenti i takon Republikës dhe Republika u takon qytetarëve!”. Pikërisht për sa jemi dakord këtu, ju e keni humbur të drejtën të qëndroni në zyrën e Presidentit. Sepse Presidenti i takon Republikës jo Lulit dhe Monikës,”-shkroi Ministrja.