Një autoshkollë përfshihet nga flakët në Elbasan, detajet e para

37

Përfshihet nga flakët një autoshkollë në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në aksin Elbasan-Peqin, në fshatin Vidhas.

Nga shpërthimi i flakës ka vetëm dëme materiale. Në të dy kahet e rrugës është shkaktuar një trafik në vendin ku u dogj makina.

Menjëherë janë nisur drejt vendngjarjes shërbimi i zjarrfikësve, të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

po punohet për zbardhjen e rrethanave të shpërthimit të flakës, megjithëse ngjarja është klasifikuar aksidentale për shkak të ndodnjë shkëndije elektrike në sistemin elektrik.

Makina benzin+gaz dhe shërbente si autoshkollë.