Ngjarja e rëndë në Korçë, i riu sulmohet me sende të forta e hidhet në rezervuar

97

Jeta e një djali të ri është shuar.

Ai u vra dhe më pas u hodh në një rezervuar ku është mbytur, duke krijuar idenë e një ngjarjeje aksidentale.

Por vdekja e Fridman Xhaferraj nuk është as flijim dhe as incident.

Ai është goditur me sende të forta duke e masakruar dhe më pas e kanë mbytur.

I riu 25 vjeç i cili rezultonte të ishte nën arrest shtëpie banonte në fshatin Plug, Lushnjë.

Ai njihej si piroman.

Mësohet se ishte i dënuar më parë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, kryer në bashkëpunim).

Gjykata e Rrethit Lushnjë, me vendimin e datës 21.05.2021, kishte caktuar për këtë shtetas ndryshimin e masës së sigurisë, nga “Arrest në burg” në “Arrest në shtëpi”.