Nga shenjat zodiakale më dorështrënguara deri tek ato që vdesin për luks

62

Dashi

I pëlqen të bëjë shopping luksoz, pothuajse në mënyrë kompulsive. Blen duke u bazuar vetëm tek emocionet

Demi

Është natyrë materialiste, e do luksin. Shopping ‘low cost’ nuk bën për këtë shenjë.

Binjakët

Shpesh lunatikë dhe kapriçozë, nuk janë kursimtarë të mirë!

Gaforrja

Është shenjë kursimtare, vështirë të blejë pa racionim.

Luani

Është një shenjë shumë ambicioze, tenton të kursejë për t’u përqëndruar tek diçka luksoze dhe më pas të shpenzojë më shumë.

Virgjëresha

Kjo shenjë kursen, ndonjëherë më shumë se duhet. Vështirë t’i dorëzohet ndonjë kënaqësie të vogël.

Peshorja

Me shpirt shumë rinor, kjo shenjë shpenzon shumë për eventet që kanë të bëjnë me mbledhjet e miqve.

Akrepi

Një shenjë gentlemen-e si kjo, preferon të mos flasë për çështje materiale si paratë ose si t’i kursesh apo shpenzosh ato.

Shigjetari

Nuk bazohet shumë tek materializimi i parasë, por tek cilësia e përvojave.

Bricjapi

Ka një qëndrim shumë negativ ndaj atyre që shpenzojnë për gjëra të tepërta apo ekscentrike.

Ujori

Shumë bujar dhe ëndërrues, ujori ka tendencë të shpenzojë më shumë se sa fiton!

Peshqit

Zakonisht janë të shpërqëndruar dhe nuk mendojnë shumë për paratë e aq më tepër t’i kursejnë ato.