Në polici për thirrjet kundër Borchard, e reja: Nuk do të ndalem

0
4

Një grup të rinjsh pas protestës së pestë kombëtare të opozitës zgjodhën të shprehnin revoltën ndaj ndërkombëtarëve duke i shkuar në shtëpi ambasadori të OSBE në Tiranë dhe lëshuan thirrjet “Borchard  të të vijë turp”.

Menjëherë pas kësaj, policia e shtetit shoqëroi disa të rinj, në mesin e tyre edhe Ana Azizaj për t’i pyetur në lidhje me aktin e  tyre. Kjo e  fundit ka reaguar në faqen e saj në “Facebook”, ku shkruan se Shqipëria është e shqiptarëve dhe nuk do të pranojë kurrsesi të heshtë përballë gjendjes ku ndodhet vendi. Ajo shkruan se parulla kundër Borchard, “Borchard shame on you” (Borchard turp të të vijë) nuk është shkruar prej saj siç pretendon policia.

Postimi i Ana Azizaj: 

Turp te kesh

Kjo fjali kaq e shkurter beri te ndahej Shqiperia ne dy opinione kunder nderkombtareve dhe pro nderkombtareve, kunder qeverise dhe pro qeverise. Pavarsisht qe parrulla nuk eshte shkruar nga mua une e them me plot gojen Turp te kesh.

Ne Shqiperi mendoje nuk eshte monenti te ndahemi ne gjysme, jemi ne situaten ku askush nuk do te jetoje me ne Shqiperi, jemi ne gjendjen ku askush nuk do te shkollohet ne Shqiperi, jemi ne situate ku askush nuk beson me ne sistemin tone te drejtesise, jemi ne situaten ku askush seshte me i sigurte ne Shqiperi, jemi ne situaten ku askush se di cprodhime ushqimore konsumon me ne Shqiperi, jemi ne situaten ku vazhdojne te duan te na coptojne kufinjte, jemi ne situaten ku rinia nuk punesohet ne Shqiperi, jemi ne situaten ku profesioni i mjekut eshte rrenuar ne Shqiperi, jemi ne situaten ku artin mundohen ta zhdukin ne Shqiperi, jemi ne situaten ku duhet te jemi NJE.

Nuk ka rendesi qeveria, nuk ka rendesi flamuri partiak nuk ka rendesi mendimi i atyre qe komentojne anglisht per situaten ne Shqiperi, e verteta eshte Shqiperia nuk eshte mire. Nuk ka rendesi reforma qe nderrmerret kur vazhdon i sherben Rilindjes, nuk ka rendesi vetingu kur i sherben Rilindjes, nuk kane me rendesi fotot dhe vidiot 3D per te menduar qe Shqiperia eshte mire, nuk kane me rendesi batutat e Kryeministrit, rendesia ne kete moment eshte Shqiperia.

Cdo qeveri duhet ti trembet popullit te saj. Ndaj une zgjedh te mos hesht une zgjedh te protestoj. Shqiperia eshte e shqiptareve ndaj po vazhdoje e po them turp te keni per situaten qe jemi.