Në kërkim për drogë, 38 vjeçarit i gjenden edhe 39 kg kanabis në banesë

197

Një 38-vjeçar, i shpallur në kërkim për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, është arrestuar nga policia në Krujë, pasi është kapur me një sasi lëndë narkotike.

Mësohet se në pranga, ka rënë shtetasi, H. F., banues në Thumanë, të cilit, Gjykata e Shkallës së Parë Korçë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.

Sipas policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e banesës dhe në automjetin e këtij shtetasi, shërbimet e policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, rreth 39 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.