Ballina Aktualitet Cërrik, vihen në pranga dy persona, ndihmonin për kalim të paligjshëm të...

Cërrik, vihen në pranga dy persona, ndihmonin për kalim të paligjshëm të kufijve

Dy shtetas të shpallur në kërkim nga policia e Gjirokastrës për veprën penale “Kalim të paligjshëm të kufijve” janë vënë në pranga nga policia e Cërrikut.

Kapja dhe ndalimi i këtyre dy shtetasve u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg.”

Në pranga kanë rënë Olsi Hysa, 28 vjeç si dhe Ali Jahja, 27 vjeç.