Ballina Aktualitet Moti, rënie temperaturash dhe reshje në vend

Moti, rënie temperaturash dhe reshje në vend

Pas dy ditëve të ngrohta me diell, moti do të ndryshojë sërish.

Duke nisur nga dita e nesërme do të kemi rënie temperaturash dhe rebeshe shiu në të gjithë vendin.

Sa i përket temperaturave ato do të fillojnë të ulen nga dita e diel, duke prekur uljen më të madhe ditën e enjte. Ndërkohë që pas të premtes pritet sërish hapja e kohës si dhe një ngritje të lehtë temperaturash.