Ballina LAJME Moti për sot, priten reshje shiu në mesditë

Moti për sot, priten reshje shiu në mesditë

Sot moti do të jetë vranësira mesatare deri të dendura rreshje shiu në orët e mesditës të karakterit lokal në formën e stuhive dhe rrebesheve . Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 8/21°C
Zonat e ulëta 15/24°C

Zonat bregdetare 14/25°C