Moti këtë fundjavë

56

Sipas parashikimeve të motit përgjatë kësaj fundjave në të gjithë territorin do të dominojnë kthjellimet në pjesën më të madhe të orëve, dhe vranësirat paraqiten kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të mbeten sërish të ulëta gjatë natës dhe orëve të para të ditës , por mesdita mbetet me temperatura relativisht të larta ku maksimumi në zonat malore varion nga 16 – 20°C, ndërsa në bregdet dhe zonat e ulëta, pritet që maksimumi termik të ngjitet mbi 25°C.