KULTURË LAJME Lajmi i Fundit Sociale

Moti, fundjava nis me rritje temperaturash

E shtunë, moti do të jetë me diell zonën perëndimore dhe prani të vranësirave në jug dhe juglindje të vendit. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 7/24°C

Zonat e ulëta 9/26°C

Zonat bregdetare 10/26°C