Modelja e këngëtari i famshëm humbin fëmijën që prisnin me padurim, ja mesazhi prekës

59

Chrissy Teigen, modele e famshme si dhe partnere e këngëtarit John Legend ka pësuar një humbje të madhe.

Ajo ka humbur fëmijën e saj gjatë shtatzanisë, për shkak të problemeve që ka patur me shëndetin.

Të dy partnerët e kanë patur këtë humbje tejet të vështirë pasi fëmija që prisnin me padurim humbur jetën para se të lindtte.

“Ne jemi të tronditur dhe në llojin e dhimbjes së thellë për të cilën dëgjoni vetëm llojin e dhimbjes që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë. Ne nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, pavarësisht qeseve dhe transfuzioneve të gjakut.

Thjesht nuk ishte e mjaftueshme. Ne kurrë nuk vendosim për emrat e foshnjave tona deri në momentin e fundit të mundshëm pasi të kenë lindur, pak para se të largohemi nga spitali. Por ne, për ndonjë arsye, kishim filluar ta quanim këtë djalë të vogël në barkun tim Jack. Kështu që ai do të jetë gjithmonë Jack për ne.

Jack punoi aq shumë për të qenë pjesë e familjes tonë të vogël, dhe ai do të jetë, përgjithmonë. Për Jack-un tonë – më vjen keq që momentet e para të jetës suaj u takuan me kaq shumë komplikime, saqë ne nuk mund të të jepnim shtëpinë që të duhej për të mbijetuar. Ne gjithmonë do të të duam.  Duke shkuar në shtëpi nga spitali pa asnjë fëmijë. Si mund të jetë e vërtetë kjo”,  tha Chrissy Teigen.