Miss Filipina kurorëzohet Miss Universe 2018

28

Catriona Gray ka mposhtur 93 konkurrente dhe ka rrëmbyer kurorën e Miss Universe 2018.

24-vjeçarja nga Filipine mori titullin  të dielën (16 dhjetor) në Bangkok të Tajlandës.

Miss Afrika e Jugut, Tamaryn Green zuri vendin e shoqërueses së parë dhe Miss Venezuela, Sthefany Gutierrez ishte shoqëruesja e dytë.

Steve Harvey dhe Ashley Graham drejtuan programin dhe në skenë iu bashkua me një shfaqje të veçantë Ne-Yo.