Ballina SPORT Miqësia me Ronaldon shtyn Marcelon drejt Juventusit

Miqësia me Ronaldon shtyn Marcelon drejt Juventusit

Tashmë afrimi i Marcelonës te Juventusi është bërë telenovelë. Sipas Tuttosport ëndrra e bardhezijve do të ketë një fund të lumtur, shkruan Albeu.com.

Braziliani mund të transferohet te Juventusi në fund të këtij sezoni teksa mardhënja me Solarin është në nivelin më të ulët.

Por përveç kësaj, miqësia me Cristiano Ronaldon do të favorizonte më shumë mbrojtësin në Torino në merkaton e verës.

Ndërkohë Ronaldo dhe Marcelo kanë qënë shkoj të ngushtë te Reali aq sa pak ditë më parë bashkëshortja e Marcelos deklaroi se Ronaldo na mungon shumë. Kaq ka lënë të kuptohet që mediat të aludojnë se Marcelo do të transferohet te Juventusi.