Ballina Aktualitet Presidenti Meta i jep titullin ‘Mjeshter i Madh’ ish futbollistit Edvin Murati

Presidenti Meta i jep titullin ‘Mjeshter i Madh’ ish futbollistit Edvin Murati

Gjatë viztës në Francë Presidenti i Republikës i ka përcjellë futbollistit Edvin Murati titullin: “Mjeshtër i Madh”.

Këtë njoftim Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka bërë publik në faqen e tij në facebook.
“Sot në qytetin e klubit të famshëm të futbollit Paris-Saint-Germain, pata kënaqësinë e veçantë t’ i akordoja yllit të futbollit tonë, Edvin Murati titullin: “Mjeshtër i Madh”.

Së bashku me vlerësimin për kontributin e tij në promovimin e Shqipërisë në Francë, një urim të veçantë për të me rastin e ditëlindjes dhe për familjen e tij të dashur, këtë investim të bukur në marrëdhëniet mes vendeve dhe popujve tanë.” Ky ka qenë edhe shkrimi I Presidentit Meta në facebook.