Messi largohet nga Barcelona, ja tre skuadrat që e duan me patjetër në ekip!

51

Messi ka marrë vendimin për t’u larguar nga Barcelona.

Kjo deklaratë e tij ka tronditur mbarë opinionin sportiv.

Largimi nga ekipi ka bërë që të nisin aludimet se ku do mund të luante ylli i futbollit.

PSG, City dhe Interi janë tre opsionet më të menduara, por sipas TV3, destinacioni më i mundshëm është Anglia.

Por kjo gjë nuk është e sigurt pasi edhe PSG e Interi e duan me çdo kusht argjentinasin dhe do bëjnë gjithçka për ta marrë në ekip. Nuk mbetet gjë tjetër, veçse të shohim zgjedhjen e tij.