Merret vendimi nga Krimet e Rënda për boksierin e grupit të “Bajrit”

17

Arrestimi i ish-boksierit të Vllaznisë Nelson Hysa, i cili është lënë në masën e sigurisë “Arrest në burg” u vlerësua si i ligjshëm prej Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Hysa është arrestuar mëngjesin e së shtunës pasi u shpall në kërkim në shtator të vitit 2018 si pjesë e grupit të “Bajrit”.

Ndaj Hysës rëndojnë akuzat: “Paracaktim i rezultateve më garat sportive”, “Pjesëmarrje në grup kriminal” dhe “Organizatë kriminale”.