Me lokalin e përshtatur për lojëra fati dhe shpërndarje kokaine, arrestohen dy persona

180

Dy persona janë arrestuar pasi në një lokal në Boriç i Madh, Shkodër, u konstatua se ushtrohej aktiviteti i paligjshëm i lojërave të fatit, si edhe shpërndahej drogë.

Në pranga kanë rënë 21-vjeçari me inicialet R. P, dhe 19-vjeçari me inicialet S. M, të dy nga Shkodra, si edhe u procedua në gjendje të lirë 33-vjeçari G. Sh.

Mësohet se në një lokal në zonën e Vrakës, Borië i Madh, disa persona ushtronin veprimtarinë e kundërligjshme të lojërave të fatit dhe shpërndanin lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit të ushtruar, në lokal janë konstatuar një tavolinë pokeri, dy makineta të lojërave të fatit, çipsa dhe letra që përdoren për lojërat e fatit.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj personave që ndodheshin në ambientet e lokalit, shërbimet e policisë, shtetasit S. M. i kanë gjetur një sasi të vogël me lëndë narkotike të dyshuar kokainë, ndërsa shtetasit R. P. iu gjet një sasi e konsiderueshme parash.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e lokalit u gjeten 9 doza me lëndë narkotike të llojit kokainë.

Gjatë operacionit janë sekuestruar: 10 doza me lëndë narkotike të dyshuar kokainë, 1 tavolinë pokeri, 2 makineta të lojërave të fatit, çipsa dhe letra për lojën e pokerit, 1 aparat celular dhe një shumë parash.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.