“Lumë” kokaine në banesën e familjes shqiptare në Itali, drogë me vlerë 1 milion euro

206

Një sasi lënde narkotike e llojit kokainë është kapur në një banesë ku qëndronte një familje shqiptare.

Plot 35 kilogramë e 700 gramë u gjetën nga policia në provincën e Lodit.

Ishin komshinjtë ata që lajmëruan policinë, pas lëvizjeve të dyshimta të personave që qëndronin aty.

Familja shqiptare përbëhet nga prindërit dhe dy fëmijë, njëri prej të cilëve 17 vjeç.

Në momentin e kontrollit nga policia, në shtëpi ishte vetëm djali i vogël.

Sipas autoriteteve policore italiane, droga ka një vlerë prej 1 milion, ndërsa policia ka nisur një proces hetimore për të zbardhur bashkëpunëtorët e këtij trafiku droge.