Ballina Kronikë Lezhë, aksident drejtuesja e makinës në gjendje të rëndë

Lezhë, aksident drejtuesja e makinës në gjendje të rëndë

Një person ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti në hyrje të qytetit të Lezhës, rreth orës 06:00 të mëngjesit të sotëm pranë kryqëzimit të Ishull Shëgjin.

Një furgon është përplasur me një makinë tip ‘Renault’ dhe për pasojë ka mbetur e plagosur drejtuesja e ‘Renault’-it.

Drejtuesja e mjetit ende e paidentifikuar është dërguar në spital dhe mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e aksidentit, ndërsa forca policie vijojnë hetimet.