Lezhë, 20 fshatra pa energji elektrike

32

Mbi 20 fshatra në Lezhë, mesa duket do të kalojnë vigjiljen e Krishtlindjeve në errësirë të plotë, pasi energjia elektrike mungon prej orësh dhe situata paraqitet e rëndë.

Mungesa e energjisë elektrike është kthyer në problem shqetësues në këto zona, kryesisht gjatë stinës së dimrit.

OSHEE, ende nuk ka asnjë informacion mbi shkaqet e kësaj situate.