Laç, zjarr në tregun industrial, vetëm dëme materiale

12

Tregu industrial i Laçit është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Policia dhe zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nga raportimet paraprake nuk ka të lënduar, vetëm dëme materiale.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.