Kush janë dy efektivët e ‘Shqiponjave’ që u plagosën rëndë në Tiranë

114

Janë zbardhur identitetet e dy efektivëve të “Shqiponjave” që mbetën të plagosur paraditen e sotme në zonën e “Kopshtit Botanik” në Tiranë, ku një makinë u preu rrugën, dhe për pasojë motori me të cilin ata udhëtonin u përplas dhe me bordurën anësore.

Dy efektivët e plagosur rëndë janë Edison Mehmetaj dhe Jurgin Duka, ndërkohë që policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit që ka shkaktuar aksidentin me pasoja të rënda.

Efektivët ishin në detyrë në momentin e aksidentit, ndërkohë që grupi hetimor po heton në lidhje me rrethanat që çuan në këtë përplasje.