Kush është 30 vjeçarja nga Durrësi që i grabiti paratë pacientit COVID-19

393

Roniada Hysa, infermierja e Spitalit Infektiv në Tiranë, u arrestua sot nga Policia e kryeqytetit sepse i ka vjedhur një sasi të caktuar parash, një pacienti që humbi jetën nga Covid-19.

Rasti është dëshmuar edhe nga provat filmike.

Ronida Hysa e ka nisur karrierën në spitalin e Durrësit dhe më pas është transferuar në Tiranë.

Pas denoncimit ajo u arrestua dhe pritet që të dalë para gjykatës së Tiranës, për masën e sigurisë.