1 C
Tirana
Sunday, February 23, 2020

‘As balta, as helmi s’më hedhin poshtë’! Elvana Gjata flet për polemikat mbi festivalin, Arilena Arën dhe anëtaren e jurisë që i dha 2...

Plot një ditë heshtje dhe pastaj foli... Këngëtarja Elvana Gjata ka zgjedhur rrjetet sociale për t'iu përgjigjur polemikave mbi festivalin e fundvitit, për fituesen...
More
  Ballina LAJME Aktualitet Kryeministri i Australisë qëllohet me vezë

  Kryeministri i Australisë qëllohet me vezë

  0
  1

  Kryeministri i Australisë Scott Morrison u qëllua me vezë gjatë një takimi me delegatë në Albury.

  Autorja e sulmit është një 25-vjeçare, e cila në tentativë për të ikur, rrëzoi edhe një grua të moshuar. E reja u arrestua më pas nga policia. Sulmi ishte i befasishëm dhe nuk pritej prej askujt që ishte i pranishëm në sallë, shkrujnë mediat e huaja.

  Kreu i qeverisë australiane Scott Morrison përmes një postimi në “Twitter” tha se sulmi ishte një “akt frikacakësh”.