Ballina LAJME Kosovë, sot mot i vranët dhe me shi

Kosovë, sot mot i vranët dhe me shi

Në Kosovë sot do të jetë mot kryesisht i vranët, në orët e para të ditës parashikohet të vazhdojnë reshjet e shiut.

Temperaturat minimale parashikohet të lëvizin ndërmjet 4 e 5 gradë Celcius, ndërsa maksimalet e ditës 7-9 gradë.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi deri 9 metra në sekondë, parashikon Instituti Hidrometeorologjk i Kosovës.