Kosovë, arrestohen dy shqiptarë me 17 kg kanabis

46

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në pikën e kalimit kufitar të Vërmicës në Kosovë, pasi tentuan të kontrabandonin 17 kg marijuanë.

Droga po transportohej me një makinë me targa shqiptare.

“Gjatë Kontrolleve rutinore oficerët doganor kanë selektuar për kontroll një automjet me targa të Shqipërisë dhe e cila drejtohej nga dy shtetas Shqiptar”, sqaron policia e Kosovës, shkruan KosovaPress.

Droga ishte fshehur në dyshemenë e makinës , pranë sediljeve të pasme të mjetit.