Koronavirusi nuk kursen gjakun mbretëror, ndahet nga jeta Princesha e Spanjës

91

Princesha e Bourbon-Parma humbi jetën në moshën 86-vjeçare . Vëllai i saj më i vogël, Princi Sixtus Henry of Bourbon-Parma, duke njoftuar lajmin e hidhur shprehu keqardhjen për humbjen e saj. Princesha e humbi jetën pas infektimit nga Covid-19.

Ajo u lind në Paris, Francë, më 28 korrik 1933 nga prindërit, Prince Xavier dhe Madeleine e Bourbon, të cilët sollën në jetë gjashtë fëmijë.