Kaos në ndeshjen AEK-Ajax, tifozët bomba molotov në stadium

61

Ndeshja mes skuadrës greke të AEK-ut dhe holandezëve të Ajax, ka degjeneruar deri në kaos. Tifozët grekë kanë sulmuar tifozët miq me bomba molotov dhe raportohet se disa persona kanë mbetur të plagosur.

Policia shpërndau tifozët vendas, por sipas mediave greke, asnjë protagonist nuk përfundoi në prangat e policisë.
Autoritetet arritën të qetësonin situatën duke bërë që ndeshja të vijonte normalisht por shpërthimi u dëgjuan edhe gjatë pjesës së dy të takimit.

Sa i takon ndeshjes Ajax fitoi me rezultatin 2-0 duke siguruar kështu një kilet kualifikimi për në raundin e 1/16-ve.