Kaloi me semafor të kuq “Live” në Instagram, Alketa Vejsiu kërkon falje publike

307

Modetatorja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu ka kërkuar falje publike për një veprim të bërë nga ajo gjatë një “Live” në Instagram.

Alketa, gjatë videos shihej teksa kalonte rrugën pavarësisht se semafori ishte i kuq.

Gjesti i saj u komentua shumë nga publiku, por Alketa ka vendosur të reagojë.

“Gjithçka ka ndodhur prej lodhjes, që ka sjellë më pas edhe shpërqëndrimin.”-e ka komentuar Alketa veprimin e saj.

Moderatorja tregon se mund të kishte punësuar shofer, por preferon ta ngasë vetë makinën teksa shton se nuk e ka aspak problem të kërkojë falje publike kur bën gabime.

 

 

Statusi i plotë:

“Si shofere nuk jam dhe aq e mire, por si kengetare ne timon e kaloj klasen. Una Noche Mas! Ne trafik ngre volumin dhe kendoj! Dheeeee pa dashje si para disa ditesh, kaloj ndonjehere me te kuqe semaforin! Alketaaaaaa mos kalo me te kuqe Alketaaaaa!

Ps. Ne nje story duke kenduar para pak diteve kam dhene nje shembull te gabuar duke kaluar me te kuqe, mos e ndiqni kete shembull Mungesa e perqendrimit, lodhja. Ne pergjithesi per kete arsye do preferoja shoferin, por e kam shume qejf ta ngas makinen vete dhe te degjoj muzike!
Ndjese cdo qyetari nga nje qytetare qe ben te pamunduren te jete nje shembull i mire per te gjithe, por besoj na ka ndodhur te gjitheve ndonjehere! Nuk kam asnje kompleks te kerkoj ndjese publike, madje mendoj qe kjo me ben njerezore!
Fundjave te bukur”