Ballina BOTA Kaliforni, dhjetëra të plagosur të raportuar pas të shtënave në klub

Kaliforni, dhjetëra të plagosur të raportuar pas të shtënave në klub

Sipas mediave amerikane Autoritetet në Ventura County, Kaliforni, mbrëmjen e së  mërkurës iu përgjigjën njoftimeve të një xhirimi masiv në një klub nate.

Policia tha se plagë të shumta u raportuan në Borderline Bar & Grill, një klub nate popullor në Thousand Oaks gjatë një eventi kolegji.

Pas raportimeve mësohet se ka pasur rreth 30 të shtëna dhe i dyshuari është një 20-vjeçar nga Lindja e Mesme, por deri tani nuk ka informacione për viktima.