Jay -Z muzikanti më i pasur në Amerikë

41
CARDIFF, WALES - JUNE 06: Jay-Z and Beyonce Knowles perform on stage during the "On the Run II" tour opener at Principality Stadium on June 6, 2018 in Cardiff, Wales. (Photo by Kevin Mazur/Getty Images For Parkwood Entertainment)

Jay -Z është muzikanti më i pasur në Amerikë sipas Forbes e cila përditësoi renditjen e manjantëve më të pasur.

Pas tij vijnë George Lucas, Steven Spielberg, Oprah Winfrey dhe Michael Jordan, manjanti i hip hopit ka arritur të fitonte më shuëm dollarë se cdo kush tjetër në këtë listë për vitin 2018.