Ballina KULTURË Izrael, Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë me “Ktheju tokës”!

Izrael, Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë me “Ktheju tokës”!

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka performuar për herë të parë në Izrael, në provën e saj të parë. Ajo këndoi këngën e saj “Ktheju tokës” në skenën izraelite.

Maliqi, veshur me një fustan të zi zbukuruar me ar dha një performancë me zë të plotë dhe plot magji. Zëri shpresëdhënës i Shqipërisë do të këndojë e 14-ta në gjysmë-finale të enjten më 16 maj në Expo Tel Aviv në Izrael.