Itali, tragjike, punëtori shqiptar digjet brenda shtëpisë

34

Një punëtor shqiptar në itali ka humbur jetën nga një zjarr i madh në banesë.

47-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, dyshohet se i ka vënë zjarrin shtëpisë ku banonte në komunën Gangi të Siçilisë dhe është djegur.

Zjarrfikësit arritën ta gjejnë me shenja jete, por pas transferimit me urgjencë në spitalin e Palermos, gjendja e shqiptarit është përkeqësuar dhe ka ndërruar jetë për shkak të djegieve të shumta.

Hetimet vijojnë ende për shkakun e zjarrit, ndërsa pistë e mundshme është edhe ajo e zjarrvënies së qëllimshme prej tij.