Itali, trafik droge nga Shqipëria, operacion masiv, 41 urdhërarreste

53

Një operacion i madh antidrogë është duke u zhvilluar në Puglia, në provincat e Leçes, Brindisit dhe Barit.

Karabinierët e Tricase të mbështetur dhe nga ekipet e Barit, po kryejnë ekzekutimin e 41 urdhërarresteve të lëshuar, 30 në burg dhe 11 të tjerë në arrest shtëpie.
Personat e mësipërm dyshohet se janë pjesë e një organizate që merrej me trafikimin e drogës nga Shqipëria.