Itali, shpërthim në një karburant, 18 të plagosur

43

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një pikë karburani pranë Borgo Quinzio, në Rieti.

Mediat italiane shkruajnë se nga shpërthimi i një cisterne ka 18 të plagosur, ndërsa dyshohet edhe për viktima.

Mes të plagosurve ka dhe punonjës të zjarrfikëses. Ende nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të cisternës.