Ballina Aktualitet Itali, bllokohet gomonia që vinte nga Shqipëria me 250 kg kanabis dhe...

Itali, bllokohet gomonia që vinte nga Shqipëria me 250 kg kanabis dhe kokainë

Sipas mediave vendase, Policia italiane ka bllokuar në brigjet e Salentos një gomone që vinte nga Shqipëria me 250 kg kanabis dhe 500 gr kokainë, ndërsa ka arrestuar gjashtë persona.

Mësohet se lënda narkotike, kanabis dhe kokainë, ishte e fshehur në brendësi të tubave të gomones, ndërsa vijojnë hetimet për të zbardhur rrjetin e plotë dhe nuk janë dhënë ende detaje për të arrestuar.

Në muajt e fundit rezulton se janë bllokuar disa gomone me kanabis në Itali, të cilat vinin nga Shqipëria.