Ballina Aktualitet Itali, aksidentohen rëndë dy shqiptarë

Itali, aksidentohen rëndë dy shqiptarë

Dy shqiptarë kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor të ndodhur në “Ponte delle Priula” të Italisë.

Automjeti u tyre u përmbys pasi u përplas fillimisht me një makinë tjetër. Sipas mediave italiane, të plagosurit janë 22-vjeçar me iniciale K.H. dhe 26-vjeçari me iniciale R.B., shqiptar i Kosovës.

Mësohet se dy shqiptarët u dërguan në spital dhe raportohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia italiane ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat, të cilat janë ende të paqarta.