Iran, tërmet në pjesën perëndimore, 200 të lënduar

49

Një tërmeti i fuqishëm prej 6.3 Rihter ka goditur Iranin perëndimor dhe si pasojë 200 persona janë lënduar.

Dridhjet kanë qenë aq të fuqishme sa që janë ndjerë edhe në Bagdat dhe Kuvajt, shkruan Reuters.
“Rreth 200 deri në 210 njerëz janë lënduar … mirëpo fatmirësisht nuk ka të vdekur,”-ka thënë guvernatori i provincës Kermanshah, Houshang Bazvand.