Indi, 12-vjeçarja përdhunohet e vritet nga vëllezërit dhe xhaxhai

40
epa06677231 Indian activists from various organization hold candles during a silent protest campaign against the rape and murder of an eight-year-old girl in Kathua, in Kolkata, Eastern India, 18 April 2018. Indian people staged various protests to bring attention to rape cases and violence against women in India after a girl child was gang raped and murdered in Kathua district of Jammu region in January 2018. Protesters demanded justice for the victim and action against the accused. The Crime Branch of Jammu and Kashmir Police has filed a charge sheet of the case in a local court and indicted eight people in the case. EPA/PIYAL ADHIKARY

Tre vëllezër dhe xhaxhai i një 12-vjeçareje janë arrestuar në Indi, me akuzën se kanë përdhunuar, mbytur dhe i kanë prerë kokën të miturës.

Lajmin e bën të ditur Hindustan Times, që shkruan se ngjarja tronditëse ka ndodhur në Sagar në shtetin e Madhya Pradesh.

Edhe një teze e viktimës ka përfunduar në pranga me akuzën se është përpjekur të fsheh krimin, duke akuzuar për krimin një fqinj.

Ky nuk është rasti i parë që një minorene përdhunohet dhe vritet në Indi.