I shpallur në kërkim ndërkombëtar, i riu ekstradohet nga Franca

182

Një  31 vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, është ekstraduar këtë të mërkurë nga Franca në drejtim të vendi tonë.

Policia njofton se shtetasi me iniciale, B.B. 31 vjeç ishte shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar nga Gjykata e Kukësit për veprën penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Sipas policisë, ky shtetas në shtator të vitit 2019, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të shtetasit F. C.