I kërkuar nga drejtësia italiane dhe i thirrur për deklarim pasurie nga OFL, arrestohet 41 vjeçari në Shkodër

280

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane.

Në prangat e bluve ka përfunduar shtetasi 41-vjeçar, Bledar Cafi, i akuzuar në shtetin fqinj për pjesëmarrje në organizata kriminale.

Ai së bashku me të vëllanë kanë qenë subjekte të Operacioni Forca e Ligjit, pasi gjatë verës së kaluar u është dashur të justifikojnë pasurinë dhe bizneset që posedojnë në Shqipëri.