I dehur në timon, përplaset me makinën ku udhëtonin dy të rinj

368

Dy makina janë aksidentuar këtë mbrëmje në aksin Berat-Ura Vajgurore.

Përplasja ka qenë e fortë dhe automjetet kanë përfunduar në kanal. Nga informacionet e para bëhet e ditur se njëri nga shoferët ishte në gjendje të dehur.

51-vjeçari po drejtonte një makinë tip “Benz”, me targa AA 279 EF, i cili ka goditur nga pas një automjet tip “Ford”, me targa AA 649 FC.

Dy drejtuesit e makinave kanë dalë pa lëndime serioze, ndërsa në makinën tjetër ndodhej edhe një person, i cili ka marrë plagë në gjymtyrë.

Ai është dërguar me ambulancë në spitalin e Beratit.