Horoskopi për ditën e nesërme, 27 mars 2019

47

DASHI

Po vijnë tri ditë kur do të keni shumë gjëra për të bërë dhe do të ndiheni lodhur. Dikush ndoshta ka bërë një kontroll në periudhën e fundit, sepse ecja në këto ritme mund të shkaktojë disa siklete fizike. Stresi gjithashtu mund të shkaktohet nga dëshira për të fituar një konkurs. Ditët e fundjavës do të jenë më të mira.

DEMI

Dita e sotme është interesante për ju që po përpiqeni të përjetoni disa emocione të rëndësishme. Pjesa qendrore e javës e mirë në përgjithësi, edhe pse do të ketë një rënie fizike të enjten. Projektet e reja duket se kanë vlefshmëri dhe shumë do të jenë në gjendje të përfitojnë nga një mundësi e madhe deri në fund të vitit. Në Maj do të ketë ngjarje të rëndësishme. Të mërkurën ju do të jeni të karikuar, por të enjten do të ketë pak rënie fizike.

BINJAKËT

Java do të karakterizohet me ulje dhe ngritje, por të mërkurën do të ketë sërish energji të mirë. Ju mund të përfundoni në këtë ditë atë që nuk keni arritur të përfundoni të hënën dhe të martën. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë shumë intensive dhe interesante për marrëdhëniet me të tjerët. Periudhë pak e veçantë për financat.

GAFORRJA

Duhet thënë se ju keni bërë shumë për të bërë për të optimizuar jetën tuaj profesionale. Nëse keni hapur një aktivitet në dy vitet e fundit, nevoja për të bërë një ndryshim nuk mund të përjashtohet. Ka një problem, por mund të kapërcehet, pasi njerëzit që ju duan rrijnë më afër. Venusi do të sjellë fuqi në zemrën ruaj dhe marrëdhëniet romantike do të jenë interesante përsëri.

LUANI

Këto ditë ju ndjeheni më bujarë se zakonisht. Nëse keni përjetuar një krizë sentimentale në javët e para të këtij muaji, tani jeni gati të rishikoni hapat tuaj. Periudha më e mirë do të jetë pjesa e dytë e muajit prill, por tani jeni më pak në konflikt dhe më të qetë në arsyetimin tuaj. Nëse jetoni në një marrëdhënie ku një krizë ende nuk është zgjidhur, ju mund të jetoni një fundjavë shumë të shqetësuar.

VIRGJËRESHA

Po jetoni një periudhë të caktuar të jetës suaj. Siç u përmend më herët në këtë periudhë, ju reagoni pak, sepse shpesh ju ndodh që duhet të zgjidhni problemet e të tjerëve dhe kjo krijon konflikt në jetën tuaj. Sot i nënshtroheni stresit dhe presionit, por e enjtja do të jetë më e përshtatshme për t’u marrë me debatet pezull.

PESHORJA

Fakti që merrni një detyrë ose bëni diçka që përfshin përgjegjësi është një privilegj por ju streson shumë. Ju do të duhet të ndryshoni diçka deri në maj në nivelin e punësimit. Ka shumë të ngjarë që shumë nga ju të vuajnë për shkak të atyre që nuk kanë mundur të ndihmojnë. Ju mund të rigjeni një dashuri, e shtuna dhe e diela do të jenë ditët e duhura për të folur.

AKREPI

Do të jetë një ditë e veçantë për ju, që tani absolutisht dëshironi të rikuperoni dëshirën për dashuri dhe energji. Nuk është një lajm i mirë për ju tranziti i Venusit dhe prandaj pjesa qendrore e javës do të jetë shumë e vlefshme. Të shtunën dhe të dielën mund të ketë një fazë në rënie dhe shumë mendime. Ju duhet të kërkoni njerëzit e duhur për t’i vënë në anën tuaj dhe disa bashkëpunime në të tjerët.

SHIGJETARI

Kjo nuk është një periudhë e karakterizuar nga dashuri të mëdha ose nga pasione apo marrëdhënie që mund të ndryshojnë jetën. Ata që kanë një histori të gjatë e mbajnë atë, ata që janë të pavendosur midis dy historive, janë shumë të hutuar. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë paksa të qeta. Kini kujdes atë që thoni, fjalët e këqija mund t’ju fusin në telashe.

BRICJAPI

Kjo është një ditë disi e veçantë sepse ndiheni nën presion dhe gjithashtu ndjeni përgjegjësinë e ngjarjeve që po ndodhin. Një këshillë që duhet ndjekur është të bëni gjëra ngadalë, duke shkuar me ngut ka të ngjarë të gaboni. Në vendin e punës mund të ketë ende disa ndryshime të pasigurta. Mundohuni të mos nënvlerësoni dashurinë.

UJORI

Eshtë një periudhë në të cilën nuk është e lehtë për të zgjidhur disa probleme. Zakonisht ju pëlqen të shkoni kundër rrymës dhe për këtë arsye ju përpiqeni më shumë për të mbajtur drejtimin e duhur. Gjatë fundjavës do të ketë disa suksese në marrëdhënie. Në këtë fazë do të ishte e dobishme për të përcaktuar një histori dashurie. Të dashuruarit me një person që kanë takuar kohët e fundit, ndoshta Luan ose Bricjap, kanë një ndjenjë të këndshme.

PESHQIT

Pjesa qendrore e javës është interesante dhe e rëndësishme. Mes të mërkurës dhe të premtes do të ketë mundësi dhe avantazhe shtesë për marrëdhëniet dhe miqësitë në përgjithësi. Pjesa e dytë e javës do të karakterizohet nga përfitime emocionale dhe marrëdhëniet mund të forcohen. Problemet e punës duhet të adresohen nga e premtja.